Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
6 Days

6 Days

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry