Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • Beast

    ★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • OPAL

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Big Short

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★

  • Ted

    ★★

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★½

  • The Fighter

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★