• We Bought a Zoo

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • In Time

    ★★

  • Hugo

    ★★★

  • The Ides of March

    ★★★½

  • Moneyball

    ★★

  • Warrior

    ★★★½

  • The Descendants

  • Contagion

    ★★★

  • Shame

    ★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Bad Teacher

  • Midnight in Paris

    ★★★★★

  • Thor

  • The Adjustment Bureau

  • True Grit

    ★★★★

  • The Fighter

  • Paranormal Activity 2

  • Beginners

    ★½

  • The King's Speech

  • Salt

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Knight and Day

    ★★

  • Get Him to the Greek

    ★★

  • Robin Hood

  • Date Night

  • Clash of the Titans

  • Kick-Ass

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Ghost Writer

    ★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★½

  • The Book of Eli

    ★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★½

  • Avatar

  • The Blind Side

  • The Men Who Stare at Goats

    ★★★★

  • Where the Wild Things Are

  • 2012

  • Zombieland

  • Little Nicholas

    ★★★½

  • Surrogates

  • Up in the Air

    ★★★

  • District 9

    ★★★

  • (500) Days of Summer

  • Brüno

    ½

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Angels & Demons

  • Up

  • Star Trek

  • X-Men Origins: Wolverine

  • Adventureland

  • I Love You, Man

  • Knowing

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★

  • Moon

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Gran Torino

    ★★★★★

  • Quantum of Solace

  • Milk

  • Zack and Miri Make a Porno

  • The Wrestler

  • Food, Inc.

    ★★★★★

  • RockNRolla

  • The Hurt Locker

  • Burn After Reading

  • Vicky Cristina Barcelona