• Umma

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Humans

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Cyrano

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Cursed

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • After Yang

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • No Man of God

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Retreat

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Djinn

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Happily

    ★★

  • Violet

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Gaia

    ★★½

  • Long Weekend

    ★★½

  • Language Lessons

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Jockey

    ★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Land

    ★★½

  • Wild Indian

    ★★½