RSS feed for Alfredo

Alfredo has logged 26 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Allied

Allied

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bride of Frankenstein

Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Edit this entry