RSS feed for Alfredo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Ema

Ema

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venice 70: Future Reloaded

Venice 70: Future Reloaded

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Romanoffs

The Romanoffs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Visitors

Visitors

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Our Lady of the Turks

Our Lady of the Turks

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquarela

Aquarela

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
One Hamlet Less

One Hamlet Less

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pas de Deux

Pas de Deux

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Endless Film

The Endless Film

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ears, Nose and Throat

Ears, Nose and Throat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry