RSS feed for Algor49
  • The Emoji Movie

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • November

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre II

    ★★★½

  • V/H/S: Viral

    ★½

  • The Transfiguration

    ★★★★

  • Pusher II: With Blood on My Hands

    ★★★★

  • Head-On

    ★★★★

  • Russia 88

    ★★★★

  • Raising Cain

    ★★★½

  • Pusher

    ★★★½

  • Viy

    ★★★★

  • Creepshow 2

    ★★

  • Blind Woman's Curse

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Buzzard

    ★★★★