• Prey

  • But

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Mukavemet

    ★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • Wild Abandon

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Bubble

  • Death on the Nile

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

  • Station Eleven

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • VOIR

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Love Me Instead

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Munich: The Edge of War

  • Grudge

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Fire on the Plain

    ★★

  • Between Two Dawns

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Encounter

    ★★

  • Spencer

    ★★★½