Aravind has logged 12 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Report to Mother

Report to Mother

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Paava Kadhaigal

Paava Kadhaigal

2020
×
Edit this entry  
25
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Summer at Grandpa's

A Summer at Grandpa's

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★½
Edit this entry