Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
13
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
Edit this entry  
07
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
07
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
27
The Little Things

The Little Things

2021
×
Edit this entry  
26
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
19
The Faculty

The Faculty

1998
×
Edit this entry  
15
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry  
31
The Jinkx and DeLa Holiday Special

The Jinkx and DeLa Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry