RSS feed for Elijah

Elijah has logged 22 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dark Horse

Dark Horse

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry