• The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Contractor

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gasoline Alley

    ★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Last Looks

    ★★½

  • Fresh

    ★★

  • Gold

    ★★★½

  • The Green Planet

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★

  • The Bezonians

    ★½

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Copshop

    ★★

  • Sundown

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Hand of God

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • After Yang

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Killer Movie: Director's Cut

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Every Breath You Take

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Censor

    ★★★