Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Royals' Revenge

Royals' Revenge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Versus

Versus

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Italian Spiderman

Italian Spiderman

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Loving Annabelle

Loving Annabelle

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Over Your Dead Body

Over Your Dead Body

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Proposition

The Proposition

2005
×
★½
Edit this entry  
27
Ordinary Decent Criminal

Ordinary Decent Criminal

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
Killer Movie: Director's Cut

Killer Movie: Director's Cut

2021
×
½
Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
Edit this entry  
27
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★½
Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Gasoline Alley

Gasoline Alley

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Hero

A Hero

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bezonians

The Bezonians

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Invasion

Invasion

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fish & Cat

Fish & Cat

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Memoria

Memoria

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gold

Gold

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry