• Midsommar

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Festival

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • The Mercy

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • SPF-18

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Girls Trip

    ★½

  • Rip Tide

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

  • Columbus

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Split

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • The Young Offenders

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Paterson

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

  • Room

    ★★★★★

  • American Ultra

  • Green Room

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The DUFF

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★