Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mau

Mau

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Punk Kebab Documentary

The Punk Kebab Documentary

1978
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Suit Yourself

Suit Yourself

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pistol

Pistol

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blow

Blow

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Andy Warhol Diaries

The Andy Warhol Diaries

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry