Sort by

Alicia has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Just a Thought

Just a Thought

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Money Heist: From Tokyo to Berlin

Money Heist: From Tokyo to Berlin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Edit this entry  
12
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Adiós

Adiós

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry