Alicia has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Molly Robber

Molly Robber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry