alicja has logged 27 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
20
She's All That

She's All That

1999
×
Edit this entry  
20
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
½
Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
02
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry