alicja has logged 17 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★½
Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
Edit this entry  
05
One Small Step

One Small Step

2018
×
Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry