RSS feed for Ali

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • A Twelve-Year Night

  A Twelve-Year Night

  ★★★★

  Zindan İçinde...

  Her zulmün bir sonu var,elbet geçecek bunlar
  Bizler her zaman varız,anılmayacak onlar
  Kara bir anı kalır,unutulmaz o dünler
  Ardımızda bıraktık izle zindan içinde...

  Çok iyi oyunculuklar,gerçek bir hikayeden uyarlanmış çok başarılı bir film...

 • Dark Phoenix

  Dark Phoenix

  ★★½

  X-Men’i Kaybediyoruz...

  Son yıllardaki Marvel filmlerinin başarısından sonra X-Men hayranı biri olarak beyazperdede daha kaliteli X-Men filmleri görmek istiyoruz. Zorlama senaryolarla ve kötü karakter seçimlerinin seyirciyi tatmin etmemesi gibi sorunlar, x-men kalitesini aşağıya doğru çekmeye devam ediyor. Dark Phoenix filmini değerlendirirsek,bazı  kaliteli sahnelerin ve harika efeklerin olduğu film, senaryosu ve kurgusuyla biraz zayıf kalıyor. Yine de izlenebilcek kalitede bir x-men filmiyle karşı karşıyayız...

Popular reviews

More
 • First Man

  First Man

  ★★★½

  İnsanlık İçin Büyük , Fakat Sinema İçin Yeni Bir Adım Değil...

  Çok büyük beklentiyle kenidini izlettiren, fakat ay'a yapılan yolculuktan, ayda geçen zamandan ve geri dönüşten çok Neil Armstrong'un yolculuk öncesi yaşadıklarına önem veren bir film olması sebebiyle o büyük beklentiyi biraz boşa çıkarıyor.

  Ryan Gosling'in çok iyi oyunculuğu , Roket içindeki ambianslar, imax çekimleri vs.. filmin en büyük artıları olduğu söylenebilir . 2018 yılının iyi filmlerinden biri, ama beklendiği gibi çok mu iyi? malesef hayır..

 • Booksmart

  Booksmart

  ★★★★

  İlk Yönetmenlik Deneyiminde , Harikalar Yaratmak...

  Tron: Legancy (2010) filmideki baş karakterlerden Quorra olarak izlediğiniz Olvia Wilde bu filmin yönetmeni! ve bu ilk yönetmenlik deneyiminde beni çok şaşırtarak ve bir o kadar da kendine hayran bırakarak mükemmel bir işe imza atıyor.Çekim teknikleri,kamera açıları,soundtrackler... Sinemotografisini çok beğendiğim filmin +18 olarak cinsellik içeriğinin de fazla olduğunu belirtmek lazım.Film bittiğinde gerçekten üzerinizde harika bir tat bırakacağını söylemek isterim..Çok beğendim..