Sort by
  • BEEF

    ★★★★

  • Hunger

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Girl in the Picture

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Hustle

  • Elvis

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • The Staircase

    ★★★½

  • Someone Else

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Warsha

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Futura

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Moxie

    ★½

  • Memory Box

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Prom

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cuties

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen