RSS feed for Alihesham
  • Atlantics

    Atlantics

    ★★★★½

    يلعن ابو العظمه

  • Anima

    Anima

    ★★★★½

    كل ما بكون زهقان بدخل اشوفه
    متعة بصرية و سمعية مدتها ربع ساعه تخش القلب على طول

  • Holy Motors

    Holy Motors

    ★★★★½

    عظيم

  • Invisible Life

    Invisible Life

    ★★★★½

    "Family is not blood, it's love"

  • Knives Out

    Knives Out

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    الفيلم اهمل شخصيات و نقاط مهمة جدا في بداية السيناريو زي شخصية فران اللي مره واحدة ظهرت في اخر نص ساعه ومبقتش عارف هي مين دي وايه علاقتها بالقصة او شخصية رانسوم اللي هو اهم شخصية في الحبكة لكن مظهرش غير في النص التاني للفيلم و نقاط تانية زي الاستدعاء المجهول للمحقق اللي انا شايفه خيط مهم جدا في القصة لكن تم تجاهلة تماما لحد اخر نص ساعه وفي مشهد كليشيهي ربط الشخصيات و النقاط دي كلها مع بعض وده…

  • Marriage Story

    Marriage Story

    ★★★★★

    حاولت ادور على اي سبب يخليني مديهوش العلامه الكامله ومالقيتش لان فعلا كل شئ في الفيلم معمول بدقه و اتقان شديد والجرعة الدرامية فيه كيفتني جدا خصوصا مع التمثيل الاستثنائي و الخرافي لادم درايفر و لسكارليت اللي انا شايف انه احسن دور في تاريخها التمثيلي كله وكمان احسن دور نسائي شوفته السنه دي
    كل ده يخلي الفيلم ده واحد من افضل التجارب في السنة العظيمة دي اللي بشكل كبير هي افضل سنة في العقد

  • Kursk

    Kursk

    ★★★★

    تجربة جميلة وحبيتها لانها شبيهة بعملين انا بحبهم جدا هما chernobyl و das boot
    لكن يعيبه انه كان سطحي شوية و كان ممكن يبقى عظيم لو تعمق اكتر في التفاصيل

  • Ford v Ferrari

    Ford v Ferrari

    ★★★★

    من امتع افلام السنة و جرعة من الادرنالين في الفيلم الواحد كان مفتقدها بقاله كتير
    اداء كريستيان بيل كان مبهر و من اهم ميزات الفيلم

  • The Irishman

    The Irishman

    ★★★★½

    تحفة تحفة تحفة!!!

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★★

    هو حرام فيلم من الجنرا دي ميكونش فيه الكيليشيهات البضان دي ؟
    عموما هو الفيلم ممتع لا اكثر

  • Vivre Sa Vie

    Vivre Sa Vie

    ★★★★

    "اعر نفسك للآخرين ولكن اعطِ نفسك لنفسك"

    "العصفور حيوان به أشياء داخلية وأشياء خارجية، إذا أخدت الأشياء الخارجية، فسيتبقى الأشياء الداخلية، إذا أخذت الأشياء الداخلية فستري روحه"

  • High and Low

    High and Low

    ★★★★★

    مش لاقي كلام اوصف بيه العظمه و الجمال ده والله!!
    الفيلم الخامس ليا مع كروساوا وكالعادة تجربة عظيمه جدا واستمتعت بيها فشخ زي بقية افلامه اللي شوفتها اللي كل فيلم فيهم اجمل من التاني و كل فيلم بفكرة و قصة مختلفه لدرجة انك مش هتصدق ان الافلام دي كلها لمخرج واحد
    باختصار اكيرا كروساوا من اكتر المخرجين المبدعين و المتنوعين في افلامهم و السينما بتاعته ليها طعم تاني