• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Denis Chuzhoy: Take It From Here

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Sergey Orlov: Artist

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Four Roads

  • Africa

  • Dylan Moran: Dr Cosmos

    ★★★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The North Wind

    ★★★★

  • Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Burrow

  • Real Boys Against The Zombie

    ½

  • Mank

    ★★½

  • October Rumbles

  • A Family That Steals Dogs

  • The Other Side

    ½

  • Mercury’s Retrograde

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Fine China

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • How Nadya Went to Get Vodka

  • A Man From Podolsk

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Расскажи мне про завтра

  • Tenet

    ★★★★

  • Sasha Seeking Talents

  • Joe List: I Hate Myself

    ★★★★½

  • Denis Chuzhoy: Family Comedy Evening

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Little Miss Fate

  • The Wrong Missy

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Last and First Men

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Union of Salvation

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½