• Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Hereditary

  • The Commuter

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Marshall

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

  • In a Heartbeat

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Mummy

    ★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Gifted

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Gravity and Me: The Force That Shapes Our Lives

  • Kong: Skull Island

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Inferno

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • Sing

  • Lion

    ★★★★

  • Sully

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

    ★★½

  • The Legend of Tarzan

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★½

  • Hush

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Daddy's Home

    ★★

  • The Latin Explosion: A New America

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Similars

    ★½

  • Spotlight

    ★★★

  • No Escape

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Ant-Man

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

  • Inside Out