Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Latin Explosion: A New America

The Latin Explosion: A New America

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Jack and Rose

The Ballad of Jack and Rose

2005
×
★★
Read the review Edit this entry