RSS feed for anna

anna has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry