Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★
Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kimi

Kimi

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Rocket Science

Rocket Science

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
Edit this entry  
12
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Edit this entry