Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • My Best Friend's Exorcism

  • Glass Onion

  • Don't Worry Darling

  • White Noise

    ★★★

  • Fall

  • Not Okay

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

  • Where the Crawdads Sing

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Men

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • Comedy Queen

  • Death on the Nile

  • The Tinder Swindler

  • Off Track

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★★

  • Fresh

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Anxious People

    ★★★½

  • The Emigrants

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • The Chestnut Man

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • JJ+E

  • Spencer

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Ninjababy

    ★★★½

  • Pleasure

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Baby Done

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • The High Note

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★