• Leech

    ★★★½

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • A Hero

  • Mortal Wound

    ½

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • Wrath of Man

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

    ★★

  • Nobody

    ½

  • Pleasure

    ½

  • News of the World

  • Puparia

    ★★★½

  • Let Him Go

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Soul

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • LX 2048

    ½

  • The War with Grandpa

    ½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Greenland

    ½

  • Peninsula

    ½

  • The Old Guard

    ½

  • Greyhound

    ½

  • A Whisker Away

  • Da 5 Bloods

    ½

  • Capone

    ½

  • Extraction

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ½

  • Motreb

    ½

  • Spenser Confidential

    ½

  • Escape from Pretoria

    ½

  • The Invisible Man

    ½

  • Sun Children

    ½

  • Exodus

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Bad Boys for Life

    ½

  • Togo

    ½

  • Bombshell

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • The Gentlemen

  • 1917

  • The Outpost

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

    ½

  • Hello World

    ★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★½

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ½

  • Angel Has Fallen

    ½

  • It Chapter Two

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Vinland Saga

    ★★★½

  • Snake Venom

    ½

  • Shaft

    ½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Ride Your Wave

    ½