• Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★★

  • 180 Degree Rule

    ½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Bulletproof

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

    ½

  • Kubrick by Kubrick

  • Motreb

    ½

  • Sun Children

  • Butterfly Stroke

    ★★★

  • Khoon Shod

    ½

  • Exodus

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • Cheshm O Goosh Baste

    ½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Anima

  • Better than Neil Armstrong

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • Lux Æterna

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • The Monster

  • Swallow

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★★½

  • Lie 12

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • When the Moon Was Full

  • Gholamreza Takhti

    ★★

  • Jandar

  • A Man without a Shadow

    ½

  • A Hairy Tale

    ★★

  • Tala

  • The Agitation

  • Just 6.5

    ★★½

  • Suddenly a Tree

    ★★★★

  • The Warden

    ★★★½

  • Midday Event: Trace of Blood

  • Castle of Dreams

    ★★

  • The Souvenir

  • All Through the Night

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Finding Farideh

  • A Bigger Game

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

    ★★★★

  • Scenes from A Separation

  • Stephen King: Master of Horror