• Squid Game

  • A Hero

  • Black Widow

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • CODA

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

  • Green Book

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • mother!

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Boss Baby

  • John Wick: Chapter 2

  • Call Me by Your Name

  • Silence

    ★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Suicide Squad

  • Ice Age: Collision Course

  • Finding Dory

  • The Salesman

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Kung Fu Panda 3

  • The Revenant

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 2

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Ted 2

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Big Eyes

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies