alisfr182 has logged 12 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Butterfly Stroke

Butterfly Stroke

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry