• Hypnotic

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • F9

  • Nobody

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Songbird

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Black Water: Abyss

    ½

  • Extraction

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Rhythm Section

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Noelle

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Downton Abbey

    ★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Brightburn

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ½