Sort by

AlitaMcFly has logged 115 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jawaani Jaaneman

Jawaani Jaaneman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blazing World

The Blazing World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Go Tellin' Your Momma

Don't Go Tellin' Your Momma

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bambirak

Bambirak

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Flex

Flex

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bruiser

Bruiser

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yoruga

Yoruga

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Five Tiger

Five Tiger

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
BJ's Mobile Gift Shop

BJ's Mobile Gift Shop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Fate

Little Miss Fate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Souvenir, Souvenir

Souvenir, Souvenir

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trepanation

Trepanation

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fourfold

The Fourfold

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Misery Loves Company

Misery Loves Company

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
GNT

GNT

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fire Next Time

The Fire Next Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
KKUM

KKUM

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Residue

Residue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Public Trust

Public Trust

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lizard

Lizard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
We're Not Animals

We're Not Animals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Bodies

Black Bodies

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forever

Forever

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Excuse Me, Miss, Miss, Miss

Excuse Me, Miss, Miss, Miss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ava from My Class

Ava from My Class

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Longest Dream I Remember

The Longest Dream I Remember

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wiggle Room

Wiggle Room

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Queen of Blood

Queen of Blood

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Unliveable

Unliveable

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raspberry

Raspberry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Affected

The Affected

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mountain Cat

Mountain Cat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Air Tonight

In the Air Tonight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lata

Lata

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
White Wedding

White Wedding

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Karate Kill

Karate Kill

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bobbleheads: The Movie

Bobbleheads: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry