• The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • Happiness Continues

    ★★★½

  • One World: Together at Home

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★½

  • Isi & Ossi

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Golden: Live in Concert

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Last Summer

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★½

  • Christmas Pen Pals

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Second Act

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Christmas Joy

    ★★

  • How About Adolf?

    ★★★★★

  • London Fields

    ★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★½

  • The Darkest Minds

    ★★★½