• Jimmy Carr: His Dark Material

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • 365 Days

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Long Shot

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Holmes & Watson

  • Agatha and the Truth of Murder

    ★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Russell Brand: Re:Birth

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Red Joan

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Peterloo

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Cunk on Britain

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Ready Player One

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Colette

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • The Post

  • Father Figures

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Daddy's Home 2

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

    ★★

  • Jack Whitehall: At Large

  • Coco

  • Wonder Wheel

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Stronger

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Home Again

  • Logan Lucky

  • The Hitman's Bodyguard

  • American Made

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • The House

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★