Sort by

AlKappaccino has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Polar

Polar

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Who Am I?

Who Am I?

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Project A

Project A

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
09
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★
Edit this entry  
06
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Galveston

Galveston

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ghost in the Shell: The New Movie

Ghost in the Shell: The New Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
攻殻機動隊ARISE border:5 Pyrophoric Cult

攻殻機動隊ARISE border:5 Pyrophoric Cult

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Edit this entry