Sort by
  • Falling for Christmas

  • An Image in the Shadow

  • One Piece Film Red

    ★★★

  • Sommerregn

  • Jennifer Lopez: Halftime

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • The Garden by the Sea

    ★★★★

  • As my gaze fell upon the stormy seas, I wept ...and soon the skies followed

  • Fast & Feel Love

    ★★★★

  • Lights, Like Angels, Flying

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Barber Westchester

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Grucifixion

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Die Farben von...

  • Jard-sur-Mer: eit fyrtårn får siste ord i skumringa

  • Speilvendt dissosiasjon

  • Jard-sur-Mer: ein solnedgangsmåla seglbåt forlèt bileteramma

  • Encanto

    ★★★½

  • Nett av bortkomne inntrykk

  • The Will to Act Rashly

  • Ekvilibrium

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Revue Starlight: The Movie

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • ODDTAXI

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★★

  • De Tre Brødrene bruse

    ★★½

  • WandaVision

  • Pui Pui Molcar

  • Betrayed

    ★★★

  • The Hand

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Taipei Suicide Story

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½