Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Being 17

Being 17

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry