• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Wolf

    ★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Happening

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy