Sort by

allie has logged 22 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Airplane!

Airplane!

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry