Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
07
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Edit this entry  
28
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hardball

Hardball

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
½
Edit this entry  
21
Happily

Happily

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★½
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★
Edit this entry  
23
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Equals

Equals

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Next

Next

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Super

The Super

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dr. Bird's Advice for Sad Poets

Dr. Bird's Advice for Sad Poets

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Permission

Permission

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry