• Beauty and the Beast

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Trolls

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

    ★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Lemonade

  • Captain America: Civil War

  • Sausage Party

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Danish Girl

  • Room

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Paper Towns

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Home

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • Dope

  • Tangerine

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Into the Woods

  • Selma

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

  • If I Stay

  • Guardians of the Galaxy

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • 22 Jump Street

  • Maleficent

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

  • The Fault in Our Stars

  • The Amazing Spider-Man 2

  • The Way He Looks

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Neighbors

  • The Lego Movie

  • Dear White People

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • We're the Millers

    ★★★

  • The To Do List

  • The Heat