• Despicable Me 2

  • The Internship

  • Monsters University

  • Now You See Me

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3

  • The Croods

  • Oz the Great and Powerful

  • The Way Way Back

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Life of Pi

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

  • Pitch Perfect

  • Hotel Transylvania

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

  • ParaNorman

  • Magic Mike

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • The Avengers

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

  • Project X

  • The Woman in Black

  • We Bought a Zoo

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Help

  • Captain America: The First Avenger

  • Friends with Benefits

  • Horrible Bosses

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Cars 2

  • Kung Fu Panda 2

  • Bridesmaids

  • Thor

  • Rio

  • Tangled

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Easy A

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Despicable Me

  • Inception

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Toy Story 3

  • Shrek Forever After

  • Iron Man 2

  • How to Train Your Dragon

  • Alice in Wonderland

    ★★

  • Valentine's Day

  • The Kids Are All Right

  • The Lovely Bones

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • The Blind Side

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Fantastic Mr. Fox

  • Zombieland

    ★★★★

  • Whip It

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • The Proposal

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

  • Star Trek