• Happiest Season

    ★★★½

  • Little Shop of Horrors

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Halloweentown

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★