Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Undefeated

Undefeated

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grown-Ups

The Grown-Ups

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Halston

Halston

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Empire

Empire

1965
×
Read the review Edit this entry  
07
The Last Days

The Last Days

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sleep

Sleep

1964
×
Read the review Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extraction

Extraction

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ella Fitzgerald - Just One of Those Things

Ella Fitzgerald - Just One of Those Things

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paan Singh Tomar

Paan Singh Tomar

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
The Return of the Prodigal Son

The Return of the Prodigal Son

1976
×
Edit this entry  
30
The Blazing Sun

The Blazing Sun

1954
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Blazing Sun

The Blazing Sun

1954
×
Read the review Edit this entry  
30
Alexandria, Again and Forever

Alexandria, Again and Forever

1989
×
Edit this entry  
30
Alexandria… Why?

Alexandria… Why?

1979
×
Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Form Phases I

Form Phases I

1952
×
★★★
Edit this entry  
28
Form Phases II

Form Phases II

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Recreation

Recreation

1956
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jamestown Baloos

Jamestown Baloos

1957
×
★★★
Edit this entry  
28
Eyewash

Eyewash

1959
×
★★★
Edit this entry  
28
Motion Pictures No. 1

Motion Pictures No. 1

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shania Twain: Not Just a Girl

Shania Twain: Not Just a Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
Read the review Edit this entry  
27
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hampstead

Hampstead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harlow

Harlow

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Audrey

Audrey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Old School

My Old School

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Answering the Sun

Answering the Sun

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocks

Rocks

2019
×
Edit this entry  
18
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reggie Watts: Spatial

Reggie Watts: Spatial

2016
×
Edit this entry