Sort by

Allison has logged 34 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Poms

Poms

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frida

Frida

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gilbert

Gilbert

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marie-Francine

Marie-Francine

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brené Brown: The Call to Courage

Brené Brown: The Call to Courage

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paint It Black

Paint It Black

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emanuel

Emanuel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gook

Gook

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Things

Beautiful Things

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Late Shift

Late Shift

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slaves of New York

Slaves of New York

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ladybird Ladybird

Ladybird Ladybird

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crypto

Crypto

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monkey on My Back

Monkey on My Back

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Midnight Story

The Midnight Story

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
For Want of a Nail

For Want of a Nail

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Allegrophobia (Running Title)

Allegrophobia (Running Title)

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Flame

The Flame

1947
×
★★½
Edit this entry  
01
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
Read the review Edit this entry