Sort by

Allison M. has logged 40 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I'm Wanita

I'm Wanita

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A.rtificial I.mmortality

A.rtificial I.mmortality

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alaska Is a Drag

Alaska Is a Drag

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Moods

Three Moods

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power

The Power

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hemingway

Hemingway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Max and His Dog Dick

Max and His Dog Dick

1912
×
★★★
Edit this entry  
11
The Stand In

The Stand In

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Unlikely Fan

The Unlikely Fan

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
DNA

DNA

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green

Green

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Madame Claude

Madame Claude

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chuj Boys of Summer

Chuj Boys of Summer

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Plaisir

Plaisir

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holographic Dreams

Holographic Dreams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess

Princess

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Dog Stupid

My Dog Stupid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Plant Heist

Plant Heist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Captive

Captive

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
False Confessions

False Confessions

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Someone, Somewhere

Someone, Somewhere

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Windy Day

Windy Day

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry