Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Attack of the Super Monsters

Attack of the Super Monsters

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beastly

Beastly

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Steel Justice

Steel Justice

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Innocent

The Innocent

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
King Cobra

King Cobra

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Atlantis Untold

Atlantis Untold

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Closed for Storm

Closed for Storm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unauthorized Full House Story

The Unauthorized Full House Story

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Search of Dr. Seuss

In Search of Dr. Seuss

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return to the Batcave - The Misadventures of Adam and Burt

Return to the Batcave - The Misadventures of Adam and Burt

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
One True Love

One True Love

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tornado!

Tornado!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
Read the review Edit this entry  
07
Stepsister from Planet Weird

Stepsister from Planet Weird

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paper Man

Paper Man

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Streak

Mean Streak

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Major League: Back to the Minors

Major League: Back to the Minors

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Major League II

Major League II

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Major League

Major League

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Like Mike 2: Streetball

Like Mike 2: Streetball

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Park

Chicken Park

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
24
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
DeVour

DeVour

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strays

Strays

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry