Sort by

AllisonPregler has logged 70 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saving Christmas

Saving Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Undercover Kids

Undercover Kids

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Designer Pups

Designer Pups

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Do Not Be Deceived

Do Not Be Deceived

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Princess and the Pony

Princess and the Pony

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Deadly Adoption

A Deadly Adoption

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Christmas Prince

My Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mistletoe & Menorahs

Mistletoe & Menorahs

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Boot Camp

Santa's Boot Camp

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Three Dogateers

The Three Dogateers

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Elf

The Elf

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Puppy Star Christmas

Puppy Star Christmas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Star

The Christmas Star

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Prince for Christmas

A Prince for Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jesus, Bro!

Jesus, Bro!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Dear Christmas

Dear Christmas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fir Crazy

Fir Crazy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas in Royal Fashion

A Christmas in Royal Fashion

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
My Santa

My Santa

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
14
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Richie Rich's Christmas Wish

Richie Rich's Christmas Wish

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Timeless Christmas

A Timeless Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Magical Christmas Shoes

The Magical Christmas Shoes

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
A Shoe Addict's Christmas

A Shoe Addict's Christmas

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Mom for Christmas

A Mom for Christmas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A New Husband for Christmas

A New Husband for Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Desperately Seeking Santa

Desperately Seeking Santa

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Spirit

Christmas Spirit

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christmas in the City

Christmas in the City

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of the Titanic

The Legend of the Titanic

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry